Športové vyžitie na dosah

Centrum zimných športov

V blízkom okolí Brezna nájdete známe lyžiarske strediská Jasná-ChopokSki TáleSki Mýto pod ĎumbieromČertovica. Strediská ponúkajú rozmanité doplnkové služby nielen v zimných mesiacoch.

Bike park Mýto pod Ďumbierom

Atraktívny bike park pre začiatočníkov aj profíkov nájdete v stredisku Mýto pod Ďumbierom. Park disponuje nenáročnými trailami, Enduro traťou, Downhill traťou, Freeride trailom, Pump Trackom a zónou pre deti. Nájdete tu aj množstvo horehronských cyklotrás. Okrem zjazdových tratí je v stredisku k dispozícii požičovňa bicyklov a E-bikov, kolobežiek, odrážadiel, požičovňa cyklo príslušenstva a servis a MTB škola. K tratiam vedie 4-sedačková lanovka.

Gray Bear GOLF TÁLE

Majstrovské ihrisko Gray Bear vzniklo  ako prvé 18-jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále, ktoré je vzdialené od Brezna len 16 km. Ihrisko je dlhé 6 296 m, milovníci golfu si tu isto prídu na svoje. Viac informácií o golfovom klube Gray Bear nájdete na www.golfklubtale.sk

JAZDECTVO

Ajax Farma Mýto pod Ďumbierom, jazdenie na koni
Športový klub jazdectva EQUUS SPORT Nemecká

TENIS

Tenisové kurty na Mazornikove, Brezno

PARAGLIDING

Paragliding Závažná Poruba

INÉ

Areál Biatlonu, Osrblie
Tarzánia Tále
Krytá plaváreň, Brezno-Mazorník

Cyklistika

V okolí Brezna nie je núdza krásne cyklotrasy.  Popis piatich top cyklotrás nájdete v článku Kristíny Kožiakovej.

Ďalšie cyklotrasy v okolí Brezna nájdete na www.oma.sk.